۱۴۰۱ دوشنبه ۴ مهر

تاریخچه :

 

 تاسیس این کتابخانه دانشگاهی به سال 1375 در بیمارستان امام خمینی (ره) بوده است .

هرسال منابع علمی و تخصصی رشته های داخلی (ریه، نفرولوژی، عفونی، قلب، گوارش و کبد، روماتولوژی) جراحی عمومی، زنان و زایمان، کودکان، پوست، پاتولوژی و طب اورژانس را گردهم آورده است. کتب مورد نیاز این دانشکده توسط کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خریداری و به این کتابخانه ارسال می گردد. این مجموعه یکی از کتابخانه های زیر نظر کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت می باشد.


رسالت و چشم انداز کتابخانه:

 

چشم انداز عبارت است از آینده ای واقع گرایانه، محقق الوقوع و جذاب برای سازمان شما. چشم انداز بیان صریح شما از سرنوشتی است که سازمانتان باید به آن سمت حرکت کند، آینده ای است که برای سازمان شما موفقیت آمیزتر و مطلوب تر از وضع فعلی آن است. بنابراین کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت به مدد ایمان، وجدان کاری و تلاش گروهی با بهره گیری از حمایت های بیمارستان و معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و در راستای پیشبرد اهداف و برنامه های آموزشی و پژوهشی سازمان متبوع به ارائه خدمات کتابخانه ای و اطلاع رسانی می پردازد. کتابخانه بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت  بر آن است با رعایت اخلاق حرفه ای و  بهره گیری از شیوه های نوین علمی، پژوهشی و اطلاع رسانی و اشاعه و فراهم کردن شواهد بالینی معتبر و کاربردی در امر طبابت بالینی در کمترین زمان، که نیاز مستمر  جامعه استفاده کننده از کتابخانه (پزشکان، پرستاران، دانشجویان و ...) می باشد، موجبات ارتقای سواد اطلاعاتی و توانمند سازی استفاده کننده گان و تضمین مجموعه ای گسترده و متنوع، به ارتقای سطح سلامت، درمان و آموزش علوم پزشکی را فراهم سازد. و با ایجاد محیطی پویا، خلاق و مناسب، موجب بهبود ارائه خدمات به بیماران و ارتقای سلامت جامعه گردد و به عنوان کتابخانه ای که به صورت صددرصد منطبق بر استاندارد های کتابخانه بیمارستانی می باشد شناخته شود.


اهداف کتابخانه:

 

 1. سهولت در دستیابی به منابع اطلاعاتی روزآمد و معتبر و همچنین منابع چاپی مورد نیاز کاربران در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه.
 2. معرفی پایگاه های اطلاعاتی و آموزش جستجوی منابع در جهت تسهیل فرایند پزشکی مبتنی بر شواهد  و بستر سازی تحقیقات بالینی
 3. جستجوی پایگاه های اطلاعاتی و بازیابی به روزترین اطلاعات و مستندات بالینی جهت پاسخ گویی به نیاز های تیم درمان در زمینه پزشکی مبتنی بر شواهد.
 4. حضور فعال کتابدار بالینی مرکز در راندها و ژرنال کلاب های گروه های آموزش بالینی در جهت تسهیل در دستیابی به شواهد معتبر مورد نیاز
 5. همکاری در تهیه گایدلاین ها یا راهکارهای طبابت بالینی
 6. بهره گیری از فناوری ها و شیوه های کارآمد در ارائه خدمات
 7. صرفه جویی در وقت پزشکان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان در دستیابی به منابع اطلاعاتی
 8. تهیه و بروز رسانی منابع اطلاعاتی آموزش به بیمار برای واحد های مربوطه
 9. تهیه گزارشات و آمارهای مورد نیاز فعالیت های کتابدار بالینی
 10. تسریع دسترسی پزشکان به شواهد مربوط به بیماران
 11. گردآوری، نگهداری، سازماندهی و در دسترس قرار دادن کلیه منابع اطلاعاتی اعم از منابع چاپی و الکترونیکی برای استفاده در امور آموزشی و پژوهشی
 12. دسترسی به کتابخانه دیجیتالی و منابع اطلاعاتی پزشکی در قالب نرم افزار
 13. ایجاد شبکه اینترنت پرسرعت به صورت وایرلس در کتابخانه
 14. ارائه خدمات تحویل مدرک از طریق پست الکترونیک، پرینت و ارائه فایل الکترونیکی روی محمل های اطلاعاتیپرسنل کتابخانه:

آقای داریوش شریفی

آقای یحیی حجتی زاده


شماره شابکا کتابخانه:

 

IR-202250004

ما را در فضای مجازی دنبال کنید

 • google
 • نقشه سایت
 • کانال تلگرام